NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE DUŻYCH ZBIORNIKÓW NA DESZCZÓWKĘ

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE DUŻYCH ZBIORNIKÓW NA DESZCZÓWKĘ

21 czerwca, 2022 Wyłączono przez Pink

Wraz ze zmniejszeniem opadów deszczu na całym świecie ekolodzy zachęcają coraz więcej ludzi do przyjmowania skutecznych środków ochrony wody i poszukiwania alternatywnych źródeł wody. Stosowanie dużych zbiorników na wodę deszczową jest zalecane jako jedna z najlepszych strategii zbierania wystarczającej ilości wody deszczowej, która może być wykorzystywana zarówno do celów domowych, jak i komercyjnych. Nowoczesne zbiorniki na wodę deszczową są zaprojektowane tak, aby przechowywać wystarczającą ilość wody przez dłuższy czas, aż do momentu użycia.

Duże podziemne zbiorniki na deszczówkę nie tylko zapewniają wystarczającą ilość wody do użytku domowego i komercyjnego, ale także pomagają obniżyć rachunki za wodę. Możesz także użyć zebranej wody do nawadniania ogrodu, napełniania basenu, mycia samochodów i sprzątania domu, a także do innych podstawowych zastosowań wody. Jednak pomimo tych zastosowań, przed zakupem dużego naziemnego zbiornika na deszczówkę, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby pomóc Ci wybrać idealny zbiornik na wodę deszczową, aby maksymalnie gromadzić i magazynować wodę deszczową.

Materiał

Będziesz potrzebować dużego zbiornika na wodę deszczową, aby zaoszczędzić na kosztach napraw i konserwacji. Większość plastikowych zbiorników na wodę ma tendencję do pękania pod wpływem ekstremalnego ciepła. Dlatego jeśli szukasz trwałego zbiornika na wodę, który może pomieścić duże ilości wody, powinieneś rozważyć zbiorniki betonowe lub stalowe.

Bisfenol A (BPA)

BPA to przemysłowa substancja chemiczna, która może być bardzo szkodliwa dla ludzkiego organizmu. W ostatnich badaniach odnotowano kilka zagrożeń, które obejmują uszkodzenie narządów wewnętrznych, zwiększają ryzyko raka i wpływają między innymi na płodność i rozwój płodu. Większość plastikowych zbiorników zawiera ten związek i może przenikać do zebranej wody, powodując komplikacje zdrowotne. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem plastikowego zbiornika na wodę deszczową, upewnij się, że jest on wykonany z plastiku spożywczego.

Powłoka

Trudne warunki pogodowe, w tym promienie ultrafioletowe, mogą łatwo wpłynąć na twój zbiornik na wodę, dlatego zaleca się, aby zawsze rozważyć powlekanie zbiornika na wodę. Należy również upewnić się, że użyty materiał powlekający jest odpowiedni, aby uniknąć zanieczyszczeń w zebranej wodzie.

Cechy

Wybierz zbiornik na wodę z nowoczesnymi funkcjami, takimi jak wloty, wyloty, wskaźniki poziomu wody, dysze wylotowe i włazy umożliwiające dostęp do dachu, aby łatwo sprawdzić zebraną wodę deszczową.

Ekspansja

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wodę deszczową i zmniejszaniem się zależności od wody miejskiej, być może trzeba będzie rozbudować zbiornik na wodę, aby gromadzić i przechowywać więcej wody. Szukaj zbiorników na wodę deszczową z modułowymi funkcjami, aby mieć elastyczność i możliwość modernizacji swojego zbiornika w przyszłości. Przykręcane zbiorniki na wodę to najlepsza opcja, jeśli w przyszłości trzeba będzie uaktualnić do większego zbiornika na wodę deszczową, aby zwiększyć zdolność zatrzymywania wody. Unikaj jednak zbiorników betonowych, ponieważ zwiększenie ich pojemności może oznaczać większe koszty po Twojej stronie.

Całkowita pojemność zbiornika

Liczba osób w twoim gospodarstwie domowym odgrywa ogromną rolę w określaniu średniego zużycia wody, a tym samym dokładnych wymiarów zbiornika na wodę, którego możesz potrzebować. Jeśli średnie dzienne zużycie wody jest wysokie, zdobądź duże stalowe zbiorniki na wodę deszczową, przypominające zbiorniki na wodę deszczową, które zaspokoją Twoje potrzeby w zakresie wody w gospodarstwie domowym. W przypadku bardziej kompaktowych opcji, niektóre smukłe zbiorniki na wodę deszczową mogą pomieścić do 5000 litrów wody w dobry dzień. Zbiorniki takie wystarczą do montażu skutecznego systemu typu biologiczna oczyszczalnia ścieków.

Duże zbiorniki na wodę deszczową są idealnym rozwiązaniem do zbierania wystarczającej ilości wody deszczowej do użytku domowego i komercyjnego. Zastanów się nad wskazówkami przedstawionymi w tym poście, które pomogą Ci zainwestować w odpowiedni zbiornik na wodę, aby przechowywać wystarczającą ilość wody do swoich potrzeb.