Jak zmienić oponę?

Jak zmienić oponę?

8 kwietnia, 2022 Wyłączono przez Pink

Zabezpiecz pojazd, aby się nie toczył; i wtocz koło zapasowe na miejsce akcji.

Nigdy nie zmieniaj opony na pochyłości lub wzniesieniu; zawsze szukaj płaskiej powierzchni, nawet jeśli oznacza to jazdę na przebitej oponie. Użyj cegieł, drewnianych klinów lub metalowych klinów, aby zablokować koła na przeciwległym końcu samochodu od końca, który ma zostać podniesiony. Wymiana opon jest dla Ciebie otwarta 7 dni w tygodniu w Warszawie.

Podważ kołpak.

Możesz użyć śrubokręta, aby podważyć osłonę koła. Wystarczy włożyć punkt narzędzia w miejsce, w którym krawędź osłony styka się z kołem i zastosować niewielką dźwignię. Czapka powinna wyskoczyć. Być może będziesz musiał to zrobić w kilku miejscach, tak jakbyś podważał wieczko puszki z farbą. Wulkanizacja opon Gocław pomoże Ci wymienić oponę we właściwy sposób.

Poluzuj nakrętki kół.

Możesz wiedzieć, że to łamanie orzechów. Jakkolwiek to nazwiesz, znajdź końcówkę klucza, która pasuje do nakrętek w Twoim pojeździe, i załóż ją na pierwszą nakrętkę. Przyłóż całą swoją wagę do drążka po lewej stronie . To zaczyna obracać nakrętkę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, co powoduje jej poluzowanie. Nie odkręcaj całkowicie nakrętek; po prostu poluzuj je na tyle, aby można je było wyjąć ręcznie po podniesieniu pojazdu. Wydrążona rura i klucz krzyżowy mogą poluzować najmocniejsze nakrętki.

Jeśli masz felgi aluminiowe, które są utrzymywane za pomocą nakrętek z delikatnymi wykończeniami, delikatne aluminiowe lub chromowane nakrętki kół wymagają ostrożnej obsługi. Nigdy nie należy ich poluzowywać ani zastępować elektronarzędziami, które mogą zarysować delikatne wykończenie. Wulkanizacja opon Ursynów jest dla Ciebie otwarte dzisiaj i w każdy inny dzień w Warszawie.

Podnieś pojazd około 6 cali nad ziemię.

Umieść podnośnik bezpiecznie pod krawędzią samochodu. Prawidłowe lokalizacje mogą się różnić w zależności od modelu pojazdu, więc zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby znaleźć właściwe miejsca do umieszczenia podnośnika.

Jeśli masz podnośnik nożycowy (patrz rysunek a), umieść pręt lub klucz nad pokrętłem, a następnie wykonaj korbę. Jeśli masz podnośnik hydrauliczny (patrz rysunek b), umieść uchwyt w odpowiednim miejscu i pompuj w górę iw dół. Używaj ładnych, równych ruchów, przenosząc uchwyt podnośnika z najniższego punktu do najwyższego punktu przy każdym ruchu, aby zmniejszyć nakład pracy.

Usuń przebitą oponę.

Ręcznie zdejmij nakrętki kół i umieść je w bezpiecznym miejscu — wewnątrz kołpaka lub kołpaka działa dobrze. Chwyć przebitą oponę obiema rękami i pociągnij ją prosto do siebie. Gdy ściągasz mieszkanie, powinno przesuwać się wzdłuż śrub, aż wyjdzie z końca śrub, a ty będziesz podtrzymywać jego pełny ciężar. Przetocz mieszkanie po ziemi do tyłu pojazdu, aby usunąć go z drogi.

Podnieś część zapasową na śruby oczkowe.

Ponieważ opony są ciężkie, możesz mieć trochę problemów z umieszczeniem części zapasowej na miejscu — zwłaszcza jeśli nie jesteś przyzwyczajony do podnoszenia ciężkich rzeczy.

Wymień nakrętki i dokręć je ręcznie.

Wstrząsnąć każdą nakrętką kluczem, aby mocno osadzić ją na swoim miejscu, ale poczekaj, aż samochód stanie na ziemi, zanim naprawdę spróbujesz dokręcić nakrętki.

Opuść pojazd i dokręć nakrętki.

Gdy pojazd już spoczywa na ziemi, użyj klucza oczkowego, aby dokręcić nakrętki kół tak mocno, jak to możliwe.

Wymień kołpak lub kołpak koła.

Jeśli Twój samochód ma kołpaki z delikatnym wykończeniem, instrukcja obsługi powinna zawierać wskazówki dotyczące ich wymiany. Jeśli twój samochód ma kołpaki, umieść kołpak na kole i wbij go na miejsce piętą dłoni. Najpierw oczyść dłoń miękką szmatką, aby jej nie zranić. I nie uderzaj kołpaka kluczem ani młotkiem – możesz go wgniatać.