Jak założyć sklep internetowy w 2022 roku: 8 prostych kroków

Jak założyć sklep internetowy w 2022 roku: 8 prostych kroków

11 kwietnia, 2022 Wyłączono przez Pink

Nauczenie się, jak założyć sklep internetowy, aby sprzedawać produkty i usługi, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki platformom handlu elektronicznego typu plug-and-play i konstruktorom stron internetowych. Najpierw musisz opracować koncepcję biznesową, wybrać produkty do sprzedaży i zdecydować o strategii realizacji zamówień. Następnie wybierz platformę e-commerce i zbuduj swoją witrynę. Sklepy internetowe to platformy wizualne, więc musisz mieć mocne strony produktów i plan marketingowy. Ogólnie rzecz biorąc, zaplanuj wydać około 250 USD na założenie sklepu internetowego (nie wliczając produktów). Budowanie sklepów internetowych bez doświadczenia i towaru jest możliwe.

Shopify jest liderem wśród platform e-commerce, które wypróbowaliśmy i sprawdziliśmy, będąc naszym najlepszym wyborem dla najlepszej platformy e-commerce . Shopify oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, bez karty kredytowej.

Krok 1: Wybierz koncepcję biznesową

Budowanie sklepu internetowego zaczyna się od dopracowania pomysłu na produkty, które chciałbyś sprzedawać. Zacznij od wybrania ogólnej koncepcji biznesowej od ustalenia, na której niszy lub branży chcesz się skupić. Ten pomysł może pochodzić z osobistych zainteresowań lub możliwości rynkowych.

Łatwiej jest dotrzeć do klientów o określonych zainteresowaniach i sprzedawać produkty, które bezpośrednio do nich przemawiają, niż oferować szeroką gamę ogólnych towarów. Wybór niszy da Ci również konkretny kierunek na start i ułatwi rozwój silnej marki. Na przykład miłośnik psów może chcieć otworzyć sklep internetowy z produktami dla psów. Jednak lepszą koncepcją biznesową jest wypełnienie luki rynkowej lub potrzeby, takiej jak ekologiczna karma dla psów specjalnie dla pitbulli. Projektowanie sklepów internetowych jeszcze nigdy nie było takie proste.

Krok 2: Pozyskuj swoje produkty od niezawodnych dostawców

Gdy biznesplan jest już solidny, następnym krokiem jest pozyskiwanie produktów . Znalezienie odpowiednich dostawców i upewnienie się, że wyniki końcowe są zadowalające , zajmie trochę czasu . Zaplanuj spędzenie kilku miesięcy i kilku tysięcy dolarów na zamawianiu próbek od różnych dostawców, zwłaszcza jeśli dostosowujesz swoje produkty w jakikolwiek sposób za pomocą unikalnej formuły, projektu i marki.

Prawdopodobnie najtrudniejszą częścią rozpoczęcia sklepu internetowego jest znalezienie zaufanego dostawcy, który dostarczy wysokiej jakości produkty na czas i za odpowiednią cenę. Istnieje kilka różnych sposobów, w jakie nowe firmy mogą znaleźć taką, która jest dla nich najlepsza.

Na przykład, jeśli planujesz sprzedawać wyłącznie na Amazon, istnieją popularne produkty Amazon, które pomogą Ci zacząć. Możesz zacząć od zbadania, jakich producentów używają Twoi konkurenci. Możesz również poprosić o próbki od wielu dostawców jednocześnie za pośrednictwem Alibaba lub innych katalogów hurtowych w USA. Najbardziej tradycyjną opcją jest odwiedzanie targów branżowych, aby osobiście skontaktować się z dostawcami (więcej o tym później).