Jak utrzymać czystą tapicerkę latem?

Jak utrzymać czystą tapicerkę latem?

3 czerwca, 2022 Wyłączono przez Pink

Z dziećmi w domu na lato, to świetny czas, aby zacząć ćwiczyć wskazówki, jak dbać o czystą tapicerkę! Nie jest tajemnicą, że regularne czyszczenie tapicerki przedłuży żywotność mebli. Dzieje się tak zwłaszcza w domu z małymi dziećmi lub zwierzętami, które mogą łatwo zabrudzić tapicerkę. Ale co powiesz na kilka wskazówek, jak utrzymać tapicerkę w najlepszym stanie nawet między czyszczeniem. Pranie tapicerki Wrocław zostaw na jesień.
Meble do odkurzania i kurzu często

Usuń kurz, brud i okruchy, wyrabiając nawyk odkurzania większości powierzchni tkaninowych za pomocą przystawki do tapicerki. Pomaga to podnieść ogólne okruchy i brud, które zostały przeniesione z podłogi na powierzchnię tkaniny. Szybkie odkurzanie pomaga zapobiegać osadzeniu się brudnych rzeczy i zapobiegać oznakom zużycia. Czyszczenie narożnika Wrocław można wykonać domowymi sposobami.
Obróć poduszki

Odwracanie poduszek i obracanie poduszek lub poduszek oparcia na sofie zapobiegnie nierównomiernemu zużyciu powierzchni tapicerki, zwłaszcza jeśli zawsze siedzisz w tym samym miejscu.
Usuń wycieki od razu

Trzymaj pod ręką czyste, białe, chłonne ściereczki na wypadek rozlania. Gdy dojdzie do rozlania, pierwszym sposobem działania jest wchłonięcie, a nie pocieranie, zwłaszcza kolorowych płynów, takich jak sok. Kiedy wchłoniesz tak dużo, jak to możliwe, nałóż punktowo na tkaninę.
Zastosuj ochraniacz do tkanin

Zastosuj środek ochronny do swoich tkanin, taki jak scotch guard. Stworzy to barierę ochronną na twoich tkaninach, aby wycieki nie wchłonęły się we włókna. Zamiast tego rozlany płyn będzie się zbierać na powierzchni, co ułatwia czyszczenie.
Usuń zapachy

Aby pomóc wyeliminować nieprzyjemne zapachy, posyp sodą oczyszczoną powierzchnię tapicerki i pozostaw ją na godzinę lub dłużej przed odkurzeniem.
Czyścic parą

Jeśli minął rok lub dłużej, odkąd wyczyściłeś tapicerkę parą, może to być świetny czas. Czyszczenie parą pomaga usunąć brud i plamy, które mogą sprawić, że tapicerka będzie wyglądać matowo, obskurnie i nieatrakcyjnie.
Prawdopodobnie zainwestowałeś znaczną ilość pieniędzy w swoją tapicerkę i mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci nie tylko sprawić, by Twój dom wyglądał tego lata na najczystszy, ale także wydłuży żywotność Twojej inwestycji na wiele nadchodzących sezonów!

Przygotuj swój dom na wiosnę!

Wiosna jest tuż za rogiem i dla większości właścicieli domów jest to ekscytujący czas na przygotowanie domu. W okresie zimowym właściciele domów częściej przebywają w domu, ale my też jesteśmy bardziej zajęci wakacjami. Z tego powodu regularna konserwacja domu może być czasochłonna. Zalecamy sporządzenie listy podstawowych zadań związanych z utrzymaniem czystości w domu i częstotliwości ich wykonywania oraz zajęcie się sprawami pojedynczo. Wymyśliliśmy listę podstawowych zadań związanych z wiosennymi porządkami, które można wykonywać przez cały rok i które ułatwią ci to, gdy nadejdzie wiosenny sezon porządkowy! Czyszczenie dywanów Wrocław zacznie porządki w Twoim domu.

Zmywarka

Najpierw usuń resztki jedzenia z dna. Następnie uruchom cykl ze specjalnym środkiem czyszczącym. Zalecamy to raz w miesiącu, aby zapobiec gromadzeniu się.

Szafy

Z biegiem czasu na szafkach kuchennych może gromadzić się tłuszcz. Zalecamy czyszczenie szafek raz na kilka miesięcy.

Urządzenia ze stali nierdzewnej

Użyj środka do czyszczenia stali nierdzewnej do urządzeń ze stali nierdzewnej. Upewnij się, że nie nakładasz zbyt dużo, bo możesz pozostawić brudną powierzchnię. Polecany co 1-2 tygodnie.

Okna

Zamiast po prostu wycierać wnętrze, wyjdź na zewnątrz podczas wiosennych porządków, aby usunąć plamy i smugi, z którymi zwykle nie masz czasu się uporać.

Podłogi z twardego drewna

Nawet jeśli myślisz, że powinieneś co tydzień myć drewniane podłogi, ta praca może je zrujnować. Zamiast tego należy je czyścić na mokro tylko raz na jeden do dwóch miesięcy i czyścić punktowo w razie potrzeby. Następnie upewnij się, że używasz spodków pod roślinami, aby uniknąć uszkodzenia przez wodę i użyj ochraniaczy do mebli, aby uniknąć zarysowań.

Pościel

Pościel, taką jak nakładki na materace i poduszki, należy wrzucać do pralki (wystarczy najpierw dotrzeć do metki producenta!) dwa do trzech razy w roku. Prześcieradła i kołdry należy prać co jeden do dwóch tygodni.

Pralka

Nie pierz ubrań w śmierdzącej pralce . Zamiast tego zdezynfekuj go białym octem destylowanym sodą oczyszczoną , aby zachować świeżość i wysoką funkcjonalność. Uruchom maszynę z gorącą wodą, następnie dodaj środki czyszczące i pozostaw na 30 do 60 minut. Następnie uruchom ponownie urządzenie, pozwól wodzie spłynąć i wytrzyj do sucha.

Piekarnik

Jeśli po włączeniu piekarnika poczujesz zapach czegoś, co się pali, być może nadszedł czas, aby dokładnie go wyczyścić. Najpierw odłup luźne kawałki ze swojego asortymentu, a następnie spryskaj przypalone jedzenie amoniakiem . Spód posyp sodą oczyszczoną i kilkoma kroplami białego octu , pozwól mu się wyburzyć, a następnie wytrzyj brud gąbką.

Wykafelkowane powierzchnie

Wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę, aby uzyskać domowy środek czyszczący: wlej 1/2 szklanki sody oczyszczonej do 2 galonów wody i dobrze wymieszaj. Następnie nałóż płyn za pomocą mopa sznurkowego lub gąbkowego. Do fugi użyj tej samej mieszanki sody oczyszczonej i wody, ale w przypadku trudnych plam wezwij profesjonalistów.

Dywany obszarowe

Dywany obszarowe zazwyczaj nie wymagają czyszczenia tak często, jak wykładziny. Zleć profesjonalne czyszczenie dywanów co kilka lat, w zależności od natężenia ruchu. Nadmierne czyszczenie może przyczynić się do zużycia. Ale w razie potrzeby powinieneś usuwać plamy w domu. Najtrudniej usunąć plamy po zwierzętach domowych, kawie i czerwonym winie, a kluczowe jest szybkie działanie. Jeśli nie możesz usunąć go samemu naturalnymi produktami, wezwij profesjonalistę!

Materac i tapicerka

Oddaj materac i tapicerkę do profesjonalnego czyszczenia, aby usunąć nagromadzone alergeny, roztocza i martwe komórki skóry. Polecamy raz w roku.

Dywan

Aby usunąć nagromadzone alergeny i naprawdę ładnie wyglądać w domu tej wiosny, zleć profesjonalne czyszczenie dywanu. Zalecamy profesjonalne głębokie czyszczenie parą raz lub dwa razy w roku.

Wiosenna pielęgnacja to dobry pomysł dla każdego, a co ważniejsze, aby utrzymać w domu czystość przez cały rok. Na co czekasz? Rozpocznij, zbliża się ciepła pogoda i chcemy, aby Twoja lista rzeczy do zrobienia nie zawierała czasochłonnych zadań, abyś mógł się nią cieszyć!