Jak stylizować stolik kawowy: 18 wskazówek dotyczących wszystkich kształtów stołu

Jak stylizować stolik kawowy: 18 wskazówek dotyczących wszystkich kształtów stołu

11 kwietnia, 2022 Wyłączono przez Pink

Dzisiaj dzielę się moimi 18 poufnymi wskazówkami, jak stylizować stolik kawowy z marmuru. Jest to temat, w którym klienci i czytelnicy blogów zawsze proszą o pomoc, więc uważam, że teraz jest najlepszy czas, aby wskoczyć do tego wyzwania stylistycznego.

W tym temacie należy pamiętać, że różne kształty stolików kawowych będą miały inny styl. Muszą być, ponieważ blat będzie miał różne parametry, w których musisz pracować. Poniżej chciałbym przedstawić moje ogólne zasady dotyczące stylizacji stolików kawowych, a następnie dokładniej opiszę poszczególne kształty stolików.

Mam nadzieję, że pod koniec tego posta poczujesz się bardzo pewnie, jeśli chodzi o dekorowanie stolika kawowego. Możesz nawet zrozumieć, że niektóre rzeczy, które robiłeś źle, można naprawić. Zacznijmy!

Uniwersalne zasady stylizacji stolika kawowego

Te 18 wskazówek dotyczy wszystkich rozmiarów, kształtów i kolorów stolików kawowych. Są to uniwersalne zasady, których możesz przestrzegać, aby udekorowany stolik kawowy wyglądał niesamowicie. Po przyswojeniu tych ogólnych wskazówek możemy utknąć w bardziej indywidualnych pomysłach na konkretny kształt stolika kawowego w dalszej części. Stoliki marmurowe nadal są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym każdego domu.

Zanim przejdziemy dalej, powinnam zaznaczyć, że wszystkie zdjęcia w tym poście pochodzą z Coco Republic . Ostatnio byłam na ich stronie internetowej, określając meble dla klientów i jestem zachwycona tym, jak szykowna jest ich stylizacja. Jestem pewien, że znajdziesz tu pomysły na stylizację stolika do kawy, ale założę się, że dostaniesz też dodatkowe informacje z ich ujęć w salonie!

1. Upewnij się, że stylizacja odzwierciedla Twój motyw

Żaden dom nie powinien być zbyt tematyczny, ale powinieneś mieć spójną atmosferę. Czy jest to spokojna i kojąca przestrzeń, która stanowi ukłon w stronę stylu Hamptons, czy na przykład klimat przybrzeżny/boho? Cokolwiek to jest, upewnij się, że przedmioty na twoim stoliku do kawy pasują do tego schematu.

2. Upewnij się, że Twoja osobowość błyszczy

Zupełnie nowy wystrój kupiony w sklepie jest uroczy, ale stylizacja stolika kawowego powinna również odzwierciedlać Twoją indywidualność. Już wcześniej mówiłem, dlaczego potrzebujesz więcej dziwnych rzeczy w swoim domu , a stolik do kawy to idealne miejsce do zaprezentowania tych zwariowanych pamiątek i pamiątek z podróży.

3. Używaj przedmiotów o różnej wysokości

Na stoliku do kawy powinno znajdować się wiele przedmiotów na różnych wysokościach. Chcesz, aby oko wyruszyło w wizualną podróż; w górę iw dół ozdoby na stole, aby wzbudzić zainteresowanie. Nie trzymaj ich tak wysoko, że nie możesz nad nimi zajrzeć, siedząc na sofie, ale eksploruj różne poziomy.

4. Zaprezentuj mieszankę tekstur

Tekstura jest bardzo ważna. Zbyt często zobaczysz stoliki kawowe z przedmiotami z tego samego materiału. Jak lśniący wazon obok lśniącej ozdoby w kształcie ptaka na lśniącej tacy. To za dużo z jednego finiszu. Najlepiej byłoby, gdybyś w ogóle nie powtarzał tego samego wykończenia. Zamiast tego poznaj materiały dotykowe, które wyglądają i są inne w dotyku.

5. Poznaj głębię ostrości

Mam na myśli to, że nie wszystkie obiekty są w jednej linii. Miej wysokie przedmioty z tyłu aranżacji stolika kawowego, a krótsze z przodu. Pomyśl o tym jak o rodzinnym zdjęciu; chcesz, żeby wszyscy byli widziani. Jednak zamiast rzędu, pomyśl o układzie jako o skupisku lub przedmiotach, z niektórymi bliżej, az niektórymi dalej.

6. Kwiat lub roślina to podstawa

Kompozycja kwiatowa lub roślina to niezbędny składnik podczas stylizacji stolika kawowego. I możesz tu fałszować, jeśli musisz (robię to cały czas w domach klientów). Roślina lub kwiat wnoszą na scenę życie i miękkość i mogą przełamać potencjalną monotonię zbyt wielu twardych przedmiotów.

7. Myśl poza samym wyglądem

Wygląd Twojej stylizacji stolika kawowego ma kluczowe znaczenie, ale musisz pomyśleć o innych zmysłach. Omówiliśmy przedmioty dotykowe, których chcesz dotykać, ale także brać pod uwagę zapach. Świeca zapachowa to najłatwiejszy sposób na zrobienie tego. Włączam świecę w większość scen stylizacji stolika kawowego mojego klienta. Wprowadza również do sceny ładny okrągły kształt.

8. Używaj większych przedmiotów zamiast bibelotów

Chcesz mieć odpowiednią ilość sztuk na swoim stole. W dalszej części omówimy Twój indywidualny kształt stolika do kawy, ale z reguły większe przedmioty wyglądają lepiej niż mnóstwo małych bibelotów. Wiele małych przedmiotów może sprawić, że scena stanie się bałaganem. Większe przedmioty oznaczają, że możesz cieszyć się większym wrażeniem wizualnym bez bałaganu.

9. Zawieraj przedmioty z tacą

Jeśli masz większy stół i chcesz zaprezentować kilka przedmiotów, taca to świetny sposób na umieszczenie wszystkich elementów. Na większym stole możesz umieścić szereg przedmiotów na tacy, a następnie nadal mieć miejsce na książki obok tacy. Po prostu upewnij się, że taca nie jest z tego samego materiału, co blat stolika do kawy.

10. Pomyśl o stole ze wszystkich stron

Myśląc o tym, jak stylizować stolik kawowy, ważne jest, abyś pamiętał, że jest to scena, którą oglądasz ze wszystkich stron. Więc nie stylizuj z przodem swoich elementów skierowanymi w tę samą stronę. Oczywiście, jeśli chodzi o książki, kręgosłup będzie zwrócony w określony sposób, ale inne przedmioty mogą być skierowane w różne strony.

11. Stosy książek są twoim przyjacielem

Stosuj tak, jak nigdy wcześniej, jeśli chodzi o książki na stoliku do kawy. Wspomniałem wcześniej, że różna wysokość przedmiotów jest bardzo ważna, a książka to świetny sposób na podniesienie ozdoby. Ułóż trzy książki i umieść na wierzchu dziwny ornament, a stanie się bohaterem sceny.

12. Upewnij się, że książki są grube i tematyczne

Błędem nowicjusza, który popełniają niektórzy, jest posiadanie na stole stosu cienkich książek. To jest w porządku, jeśli jest to zbiór czasopism na tacy, ale w większości chcesz, aby książki były grube. Musisz również upewnić się, że odnoszą się one do domu i pokoju. Na przykład nie chcesz książki kucharskiej na stoliku do kawy w salonie. Niech tematy książki będą inspirujące; coś, co możesz podnieść i przejrzeć.

13. Kluczem jest schemat kolorów

Stolik kawowy jest mniejszym odzwierciedleniem tego, co ogólnie dzieje się w pokoju. Tak więc, choć styl przedmiotów jest ważny, tak samo ważny jest kolor. Nie chcesz mieć na tacy koloru, którego nie ma nigdzie indziej w pokoju; to będzie wyglądać dziwnie. Zamiast tego wybieraj kolory z miejsc takich jak poduszki, dywaniki i dzieła sztuki. To sprawi, że cała scena będzie naprawdę spójna.

14. Pomyśl o pod stołem

W zależności od stylu stolika kawowego pod nim może być miejsce na dekorację. Niekoniecznie mam na myśli małe przedmioty (choć możesz mieć tu półkę na książki na stolik), ale meble, takie jak podnóżek lub pufa. Możesz także zbadać kosze do przechowywania pod stołem, które mogą pomieścić piloty i sprawić, że scena będzie bardzo rozdzielcza.

15. Domowe przedmioty praktyczne

Ludzie często pytają mnie, jak zaprojektować stolik kawowy z myślą o praktyczności. Wiesz, jak utrzymać codzienne przedmioty w zasięgu ręki i sprawić, by wyglądały ładnie? Pudełka do przechowywania są darem niebios dla pilotów, ale także upewnij się, że masz świetne podstawki, które pasują do motywu stolika kawowego, na który masz ochotę. Zapałki do świec można też ładnie wyeksponować w szklanych słojach.

16. Kontrast na blacie stołu

Chcesz uniknąć stylizacji stolika kawowego przedmiotami o takim samym wykończeniu jak blat. Unikaj więc kawałków marmuru na marmurowym stole, kawałków czarnego drewna na stole z czarnego drewna i tak dalej. Jasne, chcesz kontrastu w kolorze, ale kontrast w materiale jest o wiele ważniejszy.

17. Dołącz przedmioty o dziwnych kształtach

Innym błędem, który ludzie popełniają podczas stylizacji stolika kawowego, jest to, że mają zbyt wiele przedmiotów w kształcie koła. Scena wygląda na dość nudną i płaską. Aby temu zaradzić, spójrz na dziwaczne kształty obiektów. Mówię o płynnych kształtach, które nie wyglądają na czyste. Pomyśl o takich rzeczach jak gałęzie, koralowce, a nawet kule z kolcami. Robią ogromną różnicę.

18. Zostaw miejsce, aby kawałki mogły oddychać

Wreszcie skala jest naprawdę ważna. Chcesz zapełnić stolik kawowy swoimi stylizowanymi przedmiotami, ale nadal zostawiać miejsce na codzienną aktywność, na przykład odstawienie drinka. Nie chcesz też, aby liście roślin wpadały do ​​twoich napojów, więc miej to na oku. Pozostaw odpowiednią przerwę między przedmiotami a krawędzią stolika kawowego.

OK, omówiliśmy ogólne zasady, teraz oto kilka szybkich wskazówek, jak stylizować stolik kawowy na okrągły, kwadratowy, prostokątny i owalny.

Jak stylizować okrągły stolik kawowy?

 • Zasada trzech jest tutaj świetnym pomysłem. Trzy duże obiekty na różnych wysokościach sprawdzają się dobrze
 • Zwykle stawiam roślinę lub kwiat jako najwyższy moment, potem świecę, a potem stos książek
 • Możesz dodać podstawki na książki, jeśli ich potrzebujesz
 • Staram się unikać tac na okrągłych stołach, ale jeśli musisz, wybierz tacę okrągłą – kwadrat wygląda dziwnie
 • Twoje przedmioty powinny leżeć w grupie na środku stołu

Jak stylizować kwadratowy stolik kawowy?

 • Rozsądnie jest podzielić stół na kilka części; trzy główne „scenki” na stole sprawdzają się dobrze
 • Chcesz mieć te przedmioty w szorstkim kształcie trójkąta na blacie stołu
 • Użyj prostokątnej tacy jako jednej sceny, a następnie pogrupuj na niej przedmioty, takie jak kwiaty, świeca i podstawka
 • Obok tacy spójrz na duży przedmiot o losowym kształcie, taki jak okrągła miska lub jakiś koral
 • Twój ostatni przedmiot na stole, siedzący obok tacy i przedmiotu o dziwnym kształcie, może wtedy być stosem książek

Jak wystylizować prostokątny stolik kawowy?

 • Dobrze jest podzielić długość stołu na trzy części
 • Nie odczuwaj jednak potrzeby równomiernego rozmieszczania trzech części na stole
 • Stwórz jedną wielką chwilę, trochę poza środkiem stołu
 • Po obu stronach swojej większej chwili stwórz kolekcję mniejszych winiet (stos książek, taca itp.)
 • Pamiętaj o głębi ostrości; mieć przedmioty bliżej przodu stołu, a niektóre dalej z tyłu

Jak stylizować owalny stolik kawowy?

 • Stoły owalne mogą działać na dwa sposoby; lustrzane odbicie okrągłego stołu lub wyjście na formalną opcję
 • Filozofia okrągłego stołu obejmuje pokazanie trzech momentów na różnych wysokościach na środku stołu (na przykład kwiat, świeca i zestaw podstawek)
 • Formalnym sposobem na zrobienie tego jest posiadanie jednego głównego momentu w środku (jak kwiat lub roślina), a następnie posiadanie dwóch mniejszych momentów o podobnej wysokości po obu stronach (jak stos książek)