Co to jest nieuziemione gniazdko i dlaczego jest niebezpieczne?

Co to jest nieuziemione gniazdko i dlaczego jest niebezpieczne?

10 lipca, 2022 Wyłączono przez Pink

Częstą komplikacją prac elektrycznych jest znalezienie przez elektryka nieuziemionego gniazdka . Wszelkie niewłaściwe prace elektryczne mogą prowadzić do pożarów elektrycznych, utraty mienia, a nawet ofiar śmiertelnych, co jest sprzeczne z celem elektryka, jakim jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa. Dowiedz się, czym jest nieuziemione gniazdko i jakie są potencjalne zagrożenia. Wykryje je i wymieni elektryk Wrocław

Co to jest nieuziemione gniazdko?

Gniazda nieuziemione mają dwa pionowe otwory do włożenia bolców do przepływu elektrycznego. Gniazda uziemione mają trzeci port wzdłuż krawędzi do połączeń, zwany przewodem uziemiającym, którego nie ma w gniazdach nieuziemionych. To trzecie gniazdo portu do ziemi zapobiega przekazywaniu energii elektrycznej do ciała lub zapalaniu ognia po podłączeniu urządzenia. Nowe instalacje elektryczne Wrocław posiadają już trzy żyłową instalacje.

Dwie pionowe szczeliny łączą się z gorącym drutem i neutralnym drutem, które umożliwiają przepływ prądu po zakończeniu obwodu. Trójbolcowe gniazdo w ziemi przyjmuje przeciążony ładunek elektryczny, przenosi go na ziemię i sprowadza w potencjał elektryczny ziemi.

Każdy dom zbudowany przed 1990 r. Najprawdopodobniej ma kilka nieuziemionych, dwubolcowych gniazdek zlokalizowanych w całej rezydencji. Stopniowe wycofywanie gniazd nieuziemionych oznacza, że ​​te gniazda nie są już zgodne z kodem i będą wymagały wymiany na gniazda z uziemieniem.

Czy nieuziemione gniazdka są niebezpieczne?