10 wskazówek, jak opanować naprawę sprzętu domowego

10 wskazówek, jak opanować naprawę sprzętu domowego

19 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Pink

Naprawa urządzeń, zamiast wzywać profesjonalistę, jest opłacalna, oszczędza czas i często pozwala przedłużyć żywotność urządzeń. Jeśli chcesz samodzielnie rozwiązać problemy z naprawą sprzętu gospodarstwa domowego, te wskazówki pomogą. I jak zawsze bezpieczeństwo przede wszystkim. Nosić odzież ochronną i pamiętać o odłączeniu zasilania przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac przy jakimkolwiek urządzeniu.

1 / 10
Zawsze zaczynaj od sprawdzenia oczywistego
Zawsze opłaca się sprawdzić wszystkie podstawowe problemy , zanim zaczniesz szukać poważniejszych problemów i przystąpisz do naprawy sprzętu AGD. Obejmuje to sprawdzanie ustawień zasilania, upewnianie się, że urządzenie jest podłączone i włączone, sprawdzanie, czy gniazdko jest zasilane itp. Najkorzystniejsza naprawa agd znajduję się w naszych rękach, skorzystaj z oferty! Niektóre urządzenia mogą odmówić pracy, jeśli zostaną umieszczone na nierównej powierzchni lub jeśli ich filtry staną się zatkane i zaczynają się przegrzewać. Przed zanurzeniem się głębiej zajmij się tymi prostymi kontrolami.

2 / 10
Poznaj zasadę 50%
Reguła 50% mówi: Jeśli oczekiwany okres użytkowania urządzenia przekracza 50% (zwykle można znaleźć szacunkowe dane dotyczące żywotności w instrukcji lub w Internecie). A oczekiwany koszt napraw i wymiany to ponad 50% zakupu nowego urządzenia, prawdopodobnie powinieneś całkowicie wymienić urządzenie . Jest to pomocne przy porównywaniu kosztów naprawy sprzętu AGD, usług profesjonalnych, prac DIY i wymiany.

3 / 10
Słuchaj swoich ruchomych części
Części ruchome są zdecydowanie najbardziej narażone na awarię z powodu zużycia lub awarii. Podczas naprawy urządzeń zacznij od przyjrzenia się ruchomym częściom. W przypadku większości urządzeń oznacza to sprawdzenie wentylatorów i silników, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Najlepszą wskazówką do naprawy sprzętu gospodarstwa domowego jest zazwyczaj hałas. Wentylatory, silniki i podobne komponenty wydają dużo hałasu, gdy ulegają awarii. Należy pamiętać, że wentylatory i paski wentylatorów są stosunkowo łatwe do wymiany, podczas gdy silniki są drogie i trudniejsze do naprawy lub wymiany.

4 / 10
Zrozum obieg czynnika chłodniczego
Czynnik chłodniczy jest obecny w wielu urządzeniach, w tym w pompach ciepła, klimatyzatorach i lodówkach , dlatego ważne jest, aby zrozumieć cykl chłodniczy, jak on działa i co może się nie udać. Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć drogę, jaką podąża czynnik chłodniczy oraz jak współpracują ze sobą parownik, sprężarka i skraplacz. Ułatwia to naprawę sprzętu gospodarstwa domowego i znalezienie konkretnych problemów, gdy jeden z tych elementów zwalnia lub zaczyna działać nieprawidłowo. Dzięki temu możesz wiedzieć, jakiego rodzaju konserwacji wymaga Twoja lodówka i kiedy może wystąpić wyciek czynnika chłodniczego lub podobny problem.

5 / 10
Kup dobry multimetr
Skąd wiesz, czy problem dotyczy okablowania urządzenia ? Testujesz to! A do tego potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Kup multimetr , który pozwala mierzyć napięcie i inne ważne sygnały, które pokazują, które przewody lub elementy elektryczne nie działają. Jeśli chcesz zostać mistrzem naprawy sprzętu AGD, potrzebujesz multimetru i zawsze pamiętaj o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Nasza firma zajmuję się ogólną naprawą sprzętu AGD, naprawa zmywarek Warszawa lub naprawa pralek Warszawa!

 

6 / 10
Sprawdź procesy zapłonu
Jeśli masz urządzenia zasilane gazem , ich uruchomienie zależy od procesu zapłonu. Niektóre mają rozruszniki elektryczne, a niektóre mają lampki kontrolne , ale tak czy inaczej jest to częstym źródłem problemów w urządzeniach o wysokiej trwałości. Sprawdź proces zapłonu i upewnij się, że lampka kontrolna się świeci, rozruszniki są prawidłowo ustawione i nic nie zostało zablokowane sadzą.

7 / 10
Wiedz, gdzie są twoje węże
Twoja zmywarka, pralka i wiele innych urządzeń zależy od węży do przemieszczania wody. A jeśli wystąpi nieszczelność lub załamanie, należy sprawdzić te węże i otaczające zawory, aby zlokalizować część, którą należy wymienić i ponownie uszczelnić. Węże mają tendencję do zużywania się przed innymi elementami, dlatego należy zwracać uwagę na stan tych węży podczas naprawy sprzętu gospodarstwa domowego.

8 / 10
Wymień uszczelki i uszczelki
Uszczelki i uszczelki znajdują się na drzwiach piekarnika i lodówki oraz w innych miejscach za kulisami. Więc przyzwyczaj się do sprawdzania tych elementów pod kątem uszkodzeń lub pęknięć i wymiany ich w razie potrzeby .

 

9 / 10
Wyszukaj kody błędów urządzenia
Dzięki internetowi wyszukiwanie kodów błędów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. I ma je coraz więcej urządzeń, od kuchenek mikrofalowych i piekarników po pralki i zmywarki. Gdy pojawi się kod urządzenia, sprawdź, co wskazuje i ustal, czy możesz go naprawić samodzielnie, czy nie.

10 / 10
Śrubokręt to za mało: kup pełny zestaw narzędzi
Potrzebujesz odpowiednich narzędzi do samodzielnej naprawy sprzętu AGD. Na szczęście istnieje wiele niedrogich zestawów narzędzi, które pomogą Ci zacząć. I nie bój się powiększać swojej kolekcji w miarę upływu czasu!